הפעם הראשונה של תומר

הסמבצית שוב בחנה מהצד את אחראי המשמרת. איזה מזל שנפצע ברגלו ונשמט לאחרונה מסבב המארבים, הבט"שיות והשמירות הנצחי בגבול לבנון. יעברו עוד לפחות שבועיים עד שיוכל לדרוך כרגיל על הרגל, אבל הוא העדיף לא להשאיר את הפלוגה בלבנון וללכת לנוח בבית. במקום זה התנדב לסבב בסמב"ציה. הרווח כולו שלה.

הוא היה גבוה מאוד, קצת יותר ממטר ותשעים, וסבל מעט מחוסר קורדינציה של בחורים גבוהים. אולי בגלל זה גם נקע את רגלו. היא מצאה שבלבול הגפיים הזה חינני לגמרי כשהוא תפור על בחור יפה כל כך. האחראי היה שחום וכהה עיניים, ושרירי כמו חי"רניק בן 19. הוא גם היה נבון ורהוט להפליא, והיא שוחחה אתו לילות שלמים, מתפעלת שוב ושוב מהאסתטיקה הצרופה של פניו ומילותיו, ומהמבט המרוכז והמקשיב שלו.

כמה חינני, ככה בתול, חייכה לעצמה. הסמב"צית לא הבינה איך זה שאף אחת לא גאלה אותו עדיין מסבלו. איך אף אחת לא עלתה על הגוש האסתטי הזה של התבונה והתמימות. לבתק את בתוליו של אחד כזה זה הרי חתיכת גולגולת על החגורה; משהו לספר לנכדים.

אבל כמו שהלילה חולף, והיא מדברת והוא מקשיב, היא הרגישה אותו הולך נשמט. עוד הקפצה ועוד דיווח ועוד קשקוש בקשר, ולכי תייצרי אינטימיות עם בוק שלא יזהה בחורה שמתעניינת גם אם היא תוריד לו את המכנסיים. מחר הלילה האחרון שלו כאן, ועוד שבוע הוא יהיה רק זיכרון מתוק.

בלילה הבא תומר שומר על הקיטבגים. לילות החלפה הם בעייתיים במיוחד. החיילים זורקים זין ומעגלים פינות, והסמ"פ העדיף קצין בסמבציה. אם יהיה אירוע, לפחות מערכת הקשר תתפקד. תומר בחר להתנדב לשמור על מערום הקיטבגים הפלוגתי. קיר של קיטבגים בגובה מטר ועשרים, ערומים בסדר גרמני. הסמ"פ נשען היטב כדי לוודא שהציוד מתוקתק, "כדי שנוכל לעוף מכאן מחר על הבוקר".

 

הוא חייך אל הסמבצית כשהביאה לו קפה. מסתבר שיש לה לילה פנוי, ובמקום לישון היא עושה סיבוב ונפרדת מהפלוגה. בסדר גמור, הקיבוצניקית הזו, ואפילו נראית טוב. בעולם אחר אולי היה לו איזשהו סיכוי אתה.

היא מתיישבת על הקיטבגים וצוחקת על איזו הקפצה ועל מ"פ שנתקע לפני חודשיים בשדה מוקשים. תומר אסיר תודה על החברה וגם על איך שהיא נראית. חירניקים לא מקבלים הרבה הזדמנויות להעביר שמירה עם בחורה יפה.

היא גומרת את הקפה שלה, ותיכף היא הולכת ותישאר רק עוד זיכרון נחמד מהקו המיותר הזה. היא מתקרבת אליו ומתיישבת על הקיטבגים לידו. תומר, מסמיק בחושך, נעמד מולה. הגובה תמיד מציל אותך קצת. נותן לך איזה נקודת מבט עדיפה. מאלץ את האחרים להרים מעט את הראש. הוא לא יודע את כל זה, אבל נמלט בכל זאת לעמידה.

הסמבצית מסמנת לו שיש לו לכלוך על השפה ומזמינה אותו להתקרב. נאיווי כמו כבשה ערב החפלה, תומר רוכן אליה, ופתאום, לשונה חורצת את חיכו. הוא מנסה להתרחק מעט ולהשקיט את הלמות לבו, אבל היא מוכנה, ולפתע רגליה כרוכות על ירכיו. רק לא להפיל אותה עכשיו בטעות, הוא מתפלל, נדחף קדימה.

אבל היא יודעת מה היא עושה. הוא עדיין מנסה להבין איך מנשקים נערה, והיא כבר בחגורה ובכפתורי מכנסיו. עוד הוא מנסה לעכל את ההתפתחות, וחומה עוטף אותו. וכשאתה על הקיטבגים ובתול כמו קיטבג, מעכשיו זה רק אחורה, קדימה, אחורה, קדימה. מי אמר שכל כך רע בלבנון?

  —

הסמבצית מרימה את המכנסיים ומנשקת את לחיו בבישנות. בוק בוק, אבל עשה את העבודה. עכשיו רק שיסתום את הפה עד שהם יוצאים בצהריים, כדי לא לעשות לה פדיחות עם הפלוגה היוצאת וזו הנכנסת. מזל שבחרה את הבחור הכי נחמד בפלוגה. עוד יש לה סיכוי להינצל.

 —

רק בדרך לרגילה, אחרי תחקיר מעמיק, הצלחנו לפענח את פשר החיוך האידיוטי של תומר. אפילו דורון הסמ"פ, שרק רצה שייגמרו לו בשקט הפריקה והיציאה לרגילה, לפני שהוא הולך לבקו"ם, בא להתעניין. ושוב הסביר לכל מי שרצה לשמוע כמה חשוב היה להעמיד את הקיטבגים במערום יציב. "גם הראינו שאנחנו מתוקתקים וגם הוצאנו סמבצית מרוצה".

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Shai  ביום 10 באוגוסט 2010 בשעה 20:26

  it is the first time I actually get details on the story, which is always a little bit more life to live.

 • tsoof  ביום 10 באוגוסט 2010 בשעה 21:31

  לא יודע כמה זה נאמן למציאות. אני רק יודע שהיינו צריכים לשבת לו על הגרון כדי להוציא ממנו את העניין הזה. וגם זה רק אחרי שהיא עלתה על הטיולית וקפצה עליו. אז זה בעיקר זכרון עמום ודמיון.

 • Shai  ביום 11 באוגוסט 2010 בשעה 15:51

  Do you have her name?

 • tsoof  ביום 14 באוגוסט 2010 בשעה 12:07

  nope

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: