מילים מהגטו

"בקדימה מתמוגגים", כותבים היום באתר של המדינה. ונתקלתי כבר בכמה אנשי ימין שאכן נשמעים זחוחים מתמיד. העניין הזה של ה"דפקנו אותם" הוא חתיכת תחושה חזקה, משכרת.

כן, דפקתם אותנו. וכשאני אומר "אנחנו" אני מתכוון לציבור. וכשאני אומר דפקתם, אני מתכוון בצרורות. קודם הקדמתם את הבחירות מעל ראשינו ומשכתם את שטיח המחאה מתחת לרגלינו, ואז, כשהסכנו לרגע והתחלנו לרחרח את הסביבה ולגרד איזה בדל אופטימיות מהבוידעם – הבאתם אותה בבומבה. הזזתם לנו את התחתון ימינה – ובום! אנחנו בהלם.

אני לא מרבה לבוא בקהל בני אדם. רוב התקשורת האנושית שלי מסתכמת בשיח עם אשתי ועם הילדים. אם אני כבר טועם את טעמיו של הציבור, אני עושה את זה דרך טוויטר. ושם, אפעס, המדגם מייצג בקושי את המרחב שבין פלורנטין לירקון. גטו של סטודנטים, מרצים, אמנים, אנשי תקשורת, שמאלנים. יש לי איזה חשש בסיסי שהם גם היחידים שיקראו את מה שאני כותב פה, אבל כל עוד אפשר לכתוב את דעתי, אני צפוי להמשיך. לא ברור לי כמה זמן נותר. אז הנה, אני הולך להגיד מה אני חושב.

הנתניהו הזה הוא קוסם. אדם יחיד שבעשר אצבעותיו מצליח לעשות לעם שלם יותר נזק מכל אדם אחר בהיסטוריה, למעט היטלר. אדם יחיד שהצליח להעמיק את השנאה ליהודים ולישראל לרמות  של טרום-שואה, ועל הדרך גם השכיל להעמיק את הפילוג, הקיטוב והסכסוך בין היהודים לבין עצמם וביניהם לבין האזרחים האחרים של ישראל לממדים אלגוריים. לא שאני יכול לעשות את זה, אבל אם מישהו מסתכל עלינו מבחוץ עכשיו, הוא בטח חושב שישראל היא לא אמיתית. ישראל 2012 היא משל על קנאות. על אדישות. על שנאה.

כשאני רואה את השם "ישראל ביתנו", אני קורא את הסאב-טקסט. ואצל ליברמן לא מרמזים סאב-טקסט. לא לוחשים אותו. "ישראל ביתנו", או במילים אחרות "ולא ביתך".

מי מתמוגג בקדימה? 28 מריונטות? גוויות פוליטיות שרלוונטיות בקושי לבני משפחה וחבר וחצי מהפלוגה? ומה זה אהוד ברק, אם לא זומבי ציבורי ששב ועולה מקברו הפוליטי, דורס, יורק ומאיים, וכל מהותו להיות עלה תאנה לציניקן-תאום תורן?

מה זה הקואליציה הזו, אם לא התאגדות של טפילים, מומחים לשנאה, קנאות, אדישות ואטימות, שכל תכליתה שמירה על האינטרסים של 94 איש ומקורביהם, עוזריהם, תורמיהם ולוחכי פנכתם? וממי יש לשמור על האינטרסים האלה? מאיתנו. שלא נחלוק חלילה את חלב ודבש הארץ. שניוותר בבתינו, המומים ואפאתיים ונטולי תקוה, כדי שסדום שבירושלים תמשיך לפרוח ולהתנוון, לסבוא והלתפטם ולהרקיב ולספר לנו שדבש, הכל דבש.

מהן מצרים האיסלאמית, אירן הגרעינית, סוריה הרצחנית, פלסטין הגדולה אם לא תירוץ מגוחך לפשעי ממשלת נתניהו נגד האנושות, היהדות וההומניזם? מהן אם לא דגל לנפנף בו כשהממשלה הזו דורסת אותך ואותי, מנשלת את עניי דימונה ושלומי ושכם וטול כרם, מכה מפגינים בתל אביב, ובבילעין ובשייח ג'ארח, סותמת פיות באונירסיטאות שלנו וסוגרת את שלהם, משתינה בקשת על בג"ץ והאיחוד האירופי והאו"ם?

נתניהו צריך ערבים. הוא צריך ערבים ו"הארץ" ו"סמולנים" כדי שיהיה לנו את מי לשנוא. יהיה לנו את מי להאשים. כדי ש"לעולם לא עוד", וכדי שאת המנגינה הזאת אף אחד לא יפסיק. המנגינה של הפיקאסו בבית בקיסריה, המנגינה של העוזרת המוכה וגירוד המדבקות ממתנות דיפלומטיות, המנגינה של לעשות לביתו ולעשות דווקא ולעשות מעשים מגונים בכל מה שציוני ויהודי ואנושי. ואם זה לא פוסט-ציונות, אז אני לא יודע מה כן.

דפקתם אותנו, ביבי ושאול, זיינתם אותנו איווט וכבוד הרב. ועוד באיזה כותונת פסים של חוק טל ושינוי שיטת בחירות. "לך תדע", אתם מצחקקים ביניכם, "הם עוד עלולים לאכול את זה".

אבל לכו תדעו. יום אחד האנשים בירוחם ובחדרה ובחצור הגלילית ובטבריה עלולים לשאול למה אין להם אוכל. למה אין להם בית. למה אין להם חינוך. למה אין להם שירותי בריאות. למה הם עובדים כל החיים ונותרים עניים מרודים. למה אין להם פנסיה. למה אין להם מתנ"סים לילדים. למה כבר אי אפשר לרדת בלילה לגינה בלי לפחד, למרות שכבר יש חומות מסביב, וגדר בגבול סיני, ומכשול בפני גר ואלמנה ויתום ושכן. למה ראש הממשלה שלהם הוא שקרן, פחדן, רמאי ושרלטן, ולמה חבריו כל כך גאים בזה.

יום אחד הם עלולים לשאול את כל זה, והלוואי שהוא קרוב, כי אם לא אז באמת הצלחת לחרוט את שמך בהיסטוריה, ביבי. אתה ודנוניך ואקוניסיך ומופזיך ודליה איציקיך ושאר ליצניך ומוקיוני חצרך, השונאים והאטומים, שבחייהם ובמותם הפוליטי לא נפרדו ממנעמי הכסא. ומה אתה יודע, ביבי, הנה החברותא שעימה תיזכר בעוד 100 שנה, 500, שנה, 2000 שנה, לדיראון עולם. ישעיהו כבר אמר את זה:

שרייך סוררים, וחברי גנבים–כולו אוהב שוחד, ורודף שלמונים; יתום לא ישפוטו, וריב אלמנה לא-יבוא אליהם (…) ושבר פושעים וחטאים, יחדיו; ועוזבי יהוה, יכלו. כי יבושו, מאילים אשר חמדתם; ותחפרו–מהגנות, אשר בחרתם. כי תהיו, כאלה נובלת עליה; וכגנה, אשר-מים אין לה. והיה החסון לנעורת, ופועלו לניצוץ; ובערו שניהם יחדיו, ואין מכבה. 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • henrykmax  ביום 8 במאי 2012 בשעה 10:57

  גילוי נאות:
  חלק מצאצאי טוענים ש"ככה זה פוליטיקאים ומי שלא מתאים לו הריח – שלא ייכנס למטבח הזה".
  ואני שואל את אותו חלק: אם ככה – למה לנו דמוקרטיה? מה כל כך טוב בה אם הכל ציניות ואינטרסים?
  עדיין לא קיבלתי תשובה מספקת.

  • עדו  ביום 8 במאי 2012 בשעה 11:31

   א. נתניהו לא עושה את זה לבד, בעצמך ציינת את ליברמן.
   ב. האנשים מעיירות הפיתוח ושכונות העוני יבינו בדיוק מי אשם : היהודים , סליחה השמאל. כתב על זה שלום בוגוסלבסקי מאמר מבריק לאחרונה שהימין רוצה שיהיה שמאל כדי שיהיה את מי להאשים.
   ג. וכאן הנקודה המפחידה, בעוד השמאל מחלש יותר ויותר הוא דווקא אשם יותר ויותר בכל בעיה וצרה שהימין גורם לה. וזה כבר מתחיל להזכיר את בריה"מ למשל שסטלין שלט בהביד ברזל, כולם רעדו מפניו ובכל זאת כל הזמן נמצאו בוגדים וחתרנים שהיה צורך להעניש. הרי צריך למצוא תירוצים למצב המחורבן נכון? עכשיו כבייניש כבר לא בבג"ץ את מי יש להם להאשים?

 • מיכל  ביום 8 במאי 2012 בשעה 21:04

  גם בגליל התמונה נראית מייאשת, מתסכלת, לעיתים מגוחכת, (היום שמעתי את רונית תירוש מסבירה איך בגלל ציפי ליבני הם מ'קדימה' הפסידו 3 שנים ואז מיהרה לתקן שזה עם ישראל הפסיד – את אבירי קדימה כמנהיגים). ומה אני אומרת לבן שלי שנמצא לפני גיוס? חשוב לתרום ולשרת את המדינה אבל לא בטוח שהפקודה שתקבל תהיה אכן משיקול דעת נכון, שתואם את הערכים שעליהם חינכתי אותך.

 • ido2267  ביום 9 במאי 2012 בשעה 10:50

  עוד משהו מטריד אותי :
  כל הפרשנים הכלכליים אומרים שהולך להיות רע, שיצטרכו קיצוצים וגזירות והאבטלה עולה והעוני מחריף. במצב כזה נתניהו אמור לרצות לזרז את הבחירות ואחריהן להתחיל עם הגזירות, ככה הוא עושה מהלך שעל פניו יזיק לו – הוא דוחה את הבחירות בדיוק לזמן שבו העם יהיה ממורמר וכועס מהמצב הכלכלי.
  שוב פעם המחשבה על איראן מתחילה להציק, אולי הוא יודע שאחרי סיבוב מלחמה מול איראן במילא כל הצרות הכלכליות לא ישנו כלום בקלפי?

 • שניר  ביום 13 במאי 2012 בשעה 13:54

  בד"כ אני לא מגיב אבל משגע אותי ההבדל בין איך שאני רואה את המציאות לאיך שאתם(כותב הבלוג והמגיבים מעליי) רואים אותה,לכן אני מגיב ואשמח אם יתפתח דיון.
  לא היה צריך את הבחירות האלו ואין פה שום הידבקות לכיסא(אם כבר של קדימה),גם ככה נתניהו היה נשאר ראש הממשלה.ככה שמי ש"מצליח לעשות לעם שלם יותר נזק מכל אדם אחר בהיסטוריה, למעט היטלר"(איזה חוסר פרופורציות,באמת) כנראה אהוב בציבור,יותר מכל אדם אחר שלא היה עושה את אותו נזק.
  לפי הטענה שלך דמוקרטיה טובה רק כשחושבים כמוך-אז חדשות,זה לא עובד ככה.אתה יכול לנסות לשכנע,אבל לכבד גם אנשים אחרים שחושבים שהמדיניות של השמאל(וה"ימין" בראשות אריאל שרון) היא זו שדופקת את הפריפריה( כי עם כמה שזה כואב שאי אפשר ללכת לגינה בלילה,זה הרבה יותר כואב לחפש מחסה בגן שעשועים כי יש צבע אדום).
  גם לא ראיתי איך כל ממשלות השמאל לדורותיהם עזרו לפריפריה מבחינה כלכלית או מאיזו שהיא בחינה.

  • עדו  ביום 13 במאי 2012 בשעה 14:04

   ואיך בדיוק השמאל אשם בזה שיש טילים על שדרות ? אה כן, ההתנתקות! אבל רגע, את זה עשה דווקא הליכוד. כלומר אם נניח שהסכמי אוסלו היו משגה היסטורי הרי שהיית מצפה מהימין להסתער על השטחים ולכבוש אותם מחדש. בפועל נתניהו מדבר על 2 מדינות ל2 עמים, אולמרט על זה שהוא נלחם כל השנים בשביל הרעיון הלא נכון ושרון מפנה את גוש קטיף כשבין השטחים לישראל מוקם גבול לכל דבר ועניין. אבל השמאלנים האלו? מרחפים אחד אחד.
   אה כן, אמץ קצת.את זכרונך ואולי תיזכר בתמונה של ראשי ערים מהפריפריה – כולם מהימין – שמתחננים בפני יוסי שריד שלא יעזוב את משרד החינוך. ושוב – השמאל לא דואג לפריפריה אלא רק החבר'ה האותנטיים של הליכוד וש"ס. כן, אני גם רואה מציאות אחרת לגמרי ממך.

   • שניר  ביום 23 במאי 2012 בשעה 13:17

    האבסורד שאתה מתאר הוא חלק ממרקם החיים במדינת ישראל,חלק משקר הדמוקרטיה שמתרחש פה כשאריאל שרון מצהיר לפני הבחירות שלא ייעשה שום נסיגות ואז חותך שמאלה,זה לא דמוקרטיה,זה גניבת קולות וגניבת דעת.
    בנוגע לשאר הדוגמאות,קודם כל צריך להתייחס לדבר המגעיל שחלק מהשמאל עושה וזה לאגף את ממשלות הימין דרך מדינות אחרות.להשפיע מבחוץ. (http://www.youtube.com/watch?v=Dozjnpf4sn4) דבר שני אין ספק שהצליח לשמאל בהזזת השיח הפוליטי שמאלה,כי לפני 40 שנה גם השמאל לא תמך בנסיגות משטחים,ולא פחד מהמילה כיבוש.
    אני חייב לציין שלאט לאט גם אנשים מהימין מבינים את הטעות שבהגדרת השיח כמו שהוא עכשיו (http://news.walla.co.il/?w=%2F9%2F2535362) אני מקווה שלא כמו קודמיהם הערכים האלה יהיו שם גם בשעת מבחן.
    לא אמרתי שהימין דואג לפריפריה,ת'כלס כולם לא שמים עליה קצוץ,יש אנשים פה ושם(גם זבולון המר בזמנו היה שר חינוך אהוב) אבל בתמונה הכללית ברור שמקבלי ההחלטות לא סופרים יותר מדי את הפריפריה.

   • tsoof  ביום 23 במאי 2012 בשעה 15:32

    מעניין. אני לא מסכים עם כל מה שאתה אומר, אבל עם ההתחלה והסוף בהחלט כן.

 • ido2267  ביום 23 במאי 2012 בשעה 17:45

  "קודם כל צריך להתייחס לדבר המגעיל שחלק מהשמאל עושה וזה לאגף את ממשלות הימין דרך מדינות אחרות"
  איך? מתי ? כמה ? איפה? ולמה קודם כל?
  אני מבין שרק לנתניהו מותר לקבל תמיכה מנוצרים אוונגליסטים , שזה בסדר שליברמן מקבל מיליונים מרוסיה (סליחה, זאת הייתה הבת שלו) ושחב"ד שהבסיס שלה בניו יורק יכולה להרים פה קמפיין לבחירת ראש הממשלה אבל השמאל.. כן? מה בדיוק עושה השמאל? אה כמובן, אנחנו רק מקישים באצבעות ומיד ראש ממשלת נורבגיה בא בריצה, המלכה ההולנדית עוזבת הכל ומקשיבה ואובאמה משתחווה אפיים.
  בוא נשים את הדברים על השולחן. הימין עשה טעות אחת איומה – הוא ניצח. כמו החמאס ברצועה, כמו החיזבאללה בלבנון וכמו טומי לפיד שהביס את החרדים מוצא את עצמו הימין בבעיה אדירה. כולם מצפים ממנו לממש את ההבטחות שהוא נתן שאמורות להתגשם ביום שהשמאלנים האלו כבר לא יפריעו.
  אופס.. השמאלנים כבר לא מפריעים, אפילו בבג"ץ כבר פינתה בייניש את מקומה לאיש חובש כיפה אז על מי נפיל את התיק עכשיו? מי אשם בזה שלא קמה המדינה הנהדרת שהימין אמור להקים עכשיו כשהשמאל על הקרשים?
  לקח לי שנים להבין את הגדולה של הסכמי אוסלו ואת ההישג האדיר שלהם – ההישג היחיד דרך אגב. הסכמי אוסלו הם הסולם שהשמאל נתן לימין כדי לרדת מהעץ. 'תשמעו, אנחנו מבחינתנו היינו הורגים את הערבים אחד אחד אבל מה לעשות שהשמאל הזה עם הסכמי אוסלו הארורים פינה את עזה אז עכשיו אין לנו ברירה אלא לפנות את גוש קטיף. השמאל הזה נתן לערבושים את יריחו אז עכשיו בונים גדר כדי לעצור את הפיגועים ועל הדרך יוצרים גבול בינינו לבין השטחים והכל בגלל שהשמאלנים האלו אשמים'.
  אז תמשיכו להשמיץ ולגלגל עיניים ולקרוא לי הזוי ומטורף ובוגד ולבצע בפועל את מה שהטפתי לו כל השנים. אין בעיה, זה לא שאכפת לי באמת מדעתם של אנשי הימין עלי, הזמנים האלו כבר עברו מזמן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: