רק ביבי

תשמעו, בתור יהודים יש לנו זכות להיות חשדנים. באמת, את החרא שאנחנו אכלנו: בעיקר באירופה, אבל גם בלבנט (ואפילו כאן), מעטים העמים שאכלו. יש לנו זכות להיות חשדנים.

אבל לפעמים נדמה לי שאת סאת החשדנות וזכויות היתר שלנו הגדשנו מזמן. לפעמים נדמה לי שמה שממשלת ישראל עושה – לשכנים, ליתר מדינות העולם, ובעיקר לאזרחים שלה – הוא בעיקר דווקא. קודם בודקים מה צריך לעשות, ואז עושים את ההיפך.

האדריכל של העניין הזה הוא אחד, בנימין נתניהו, אדם שעוד ייכתבו ספרים עבי כרס על תסביך האב שלו ועל חרדתו (המוצדקת, יש לומר) מבת זוגו. הנה כמה מהאסונות שהוא מביא עלינו כל יום שבו הוא משמין על כורסת הצאר היהודי הראשון:

הצאר ביבי תמיד יעדיף לשמור על מבנה המשק הקיים, ולקוות לצמיחה שמגיעה אל העשירים, ומטפטפת אט אט למעמד הביניים ולפועלים העניים. הוא עושה את זה למרות המלצות חוזרות ונשנות של ועדות ממלכתיות שהוא עצמו מינה. זוכרים את טרכטנברג? זוכרים את הוועדה לפירוק הריכוזיות? אתם יכולים ללכת ולבדוק את זה: נתניהו לא מילא אפילו חמישה אחוזים מההמלצות שלהן. אז תגידו שהוא לא קיים את טרכטנברג כלשונו כי לא היה לו כסף, ניחא. למה הוא לא מילא את המלצות ועדת הריכוזיות? זה לא היה עולה למדינה דבר.

האמת האיומה, המטרידה, העצובה, היא שהאיש שאין לו מצע, יעדיף תמיד את טובת המיליארדר על פני טובת הפועל שמצביע לו. כן כן, ההוא מאשדוד, ירוחם, חיפה ובאר שבע, שמקלל את הממשלה, אבל מצביע "רק ביבי".

הצאר ביבי כל כך עסוק בכמה סובלים הספרדים והאירים והיוונים והאמריקאים, ובכמה נפלאה הכלכלה שלנו, שהוא נמנע מלהזכיר שתשעה מעשרה ישראלים שנולדו משנת 1980 ואילך לא יוכלו לרכוש דירה במרכז הארץ (האזור היחיד כמעט שבו יוכלו למצוא פרנסה). מה שקרה למחירי הנדלן קרה במשמרת שלו, ובאשמתו הישירה. נכון, מינהל ישראל הוא גוף מורעל וקלוקל, אבל הוא תמיד היה כזה. במשמרת של הצאר, היצע הדירות שמשווקת המדינה פחת לטפטוף, והמחיר שהמדינה גבתה תמורת הקרקע עליה ייבנו הדירות האלה הפך למופרך וחזירי כל כך, שרוב הקוראים של המילים הללו לא יוכלו לרכוש דירה משלהם.

הצאר ביבי רדוף כל כך באיראנים האיומים ובזכרונותיו מהילדות בתקופת המנדט (לקוראי הימנים: זה היה סרקזם), שהוא ממשכן את עתיד העם היהודי בפחדי שווא מגוחכים מפני אויב דמוני שנמצא אלפי קילומטרים מכאן. נכון, האיראנים מאיימים שהם יגרשו את האויב הציוני, אבל הם גם צועקים שהם ישמידו את ארה"ב. לא ראיתי אף נשיא אמריקאי עסוק בחרדה קיומית על רקע ההתעצמות האיראנית או הנאומים האינפנטיליים של ראשי האומה האומללה הזו.

אז זה בסדר שביבי מרטיב במכנסיים כל פעם שאחשוורוש הפרסי מנפנף בפטיש שלו, אבל להשקיע כל כך הרבה מיליארדים בכל כלי המשחית (והמגן) האפשריים זה פחות בסדר. כל צוללת שביבי קונה היא עוד כמה אלפי עובדי סוציאליים שלא גומרים את החודש. כל מטוס שהוא רוכש הוא שתי מחלקות חדשות בבית חולים, שיש לבנות אותן כבר עשרים שנה. לא כי אנחנו מפחדים משדים, אלא כי הישראלי והישראלית שאין להם צריכים אותם כאן ועכשיו.

לביבי יש את הצבא החזק, העשיר והשמן ביותר בחלק הזה של העולם, אבל העם שעליו שומר הצבא הזה מרזה ונחלש מדי יום. העם הזה ניגף תחת מגפי המפלגה השלטת והצאר שבראשה. לא תחת שום אויב, דמיוני ורחוק או אמיתי וקרוב.

והצאר ביבי כל כך מלא בעצמו, כל כך מרוצה בעצמו, שהוא מרשה לעצמו לירוק בפניו של כל מי שעובר בסביבה. יו"ר הרשות הפלסטינית? יריקה לפרצוף! ראשי מדינות אירופה: סמרק לעין! נשיא ארה"ב? מוחטה לפנים! קטן עליו, על הצאר. וכך ייעשה לאיש ששרה לא מחבבת.

יום אחד ממש בקרוב, יקומו כל אלה – כל האנשים שהם לא אתם ואני, ושאינם חייבים לסבול את עוולות בנימין ועדת הרשעים הסובבת אותו – ויגידו "די! מה לנו ולזה?" וראשונות ייעלמו מכאן הצוללות הגרמניות, ואחריהן חברות התקשורת הצרפתיות ואחרונות אחרונות יעזבו אינטל ומיקרוסופט וגוגל. כי איש אינו רוצה להיות הבא שנדבק בצרעת.

ואומות העולם יפסיקו לבקר כאן, ולקנות את מה שמייצרים כאן, ולארח את שליחינו בשולחנות המפוארים שלנו. הם יגידו לעצמן שקודם ילמדו היהודים מעט דרך ארץ, ואחר כך אולי נקשיב לתורתם. וישאירו אותנו כאן, להירקב ולתסוס בדד. רק אנחנו, עוניינו, שנאתנו ובורותנו. רק אנחנו ואימלדה וביבי.

בנימין נתניהו הוא האיש המסוכן ביותר למדינת ישראל. יכול להיות מאוד, שהוא האיש המסוכן ביותר לעתיד העם היהודי. ולא, זו לא הסתה. אל תירו בו, אל תתלו איתו, אל תשליכו עליו שאריות של מפרום וגפילע פיש וקבבונים.

אבל למען השם, אל תצביעו בשבילו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • בור  ביום 19 בינואר 2013 בשעה 18:38

  התחלת טוב אבל נכנסת בהמשך לדברים שלא ולא לך יש ידע בהם, ובעיקר כשזה לא משנה בכלל.

  אין לך שמץ של מושג מה הכוונות האמיתיות של איראן, וגם לא לי. היחידים שיש להם זה הדרגים הגבוהים ביותר של מערך המודיעין. ככה שעדיף לא נכנס לזה.

  העניין הוא שזה בכלל לא משנה. תקציב הביטחון נשאר אותו תקציב, ואין שום הגדלה או שינוי בו בגלל האיומים מאיראן. מה שכן משנה, זה כול מה שכתבת לפני שביבי מרכז את השוק, מעניק יותר כספים לעשירים על חשבון מעמד הביניים, כשזה ידוע כבר לכול תינוק ששיטה כזאת פשוט לא עובדת. העושר בחיים לא מחלחל למטה. במצב כזה העשירים תמיד יהיו עשירים יותר והעניים יהיו עניים יותר.

  • עדו  ביום 19 בינואר 2013 בשעה 20:45

   אין שום הגדלה או שינוי? אה, אז 11 המיליארדים שאולמרט מדבר עליהם הם .. מה בדיוק?

  • Gil Freund  ביום 19 בינואר 2013 בשעה 21:24

   למען הסדר הטוב, לך אין ידע בהם. לא בכדי את/ה מזדהה כ-בור
   (אלא אם כן אתה מתיישב הולנדי בדרום אפריקה)

   • בור  ביום 20 בינואר 2013 בשעה 22:39

    אשמח אם לא תנסה להתנשא מעליי, אלא אם אתה ראש אגף המודיעין.

    פוץ.

 • שמעון בר  ביום 20 בינואר 2013 בשעה 4:47

  לא צריך ספר עב כרס, על מנת ל"הבין" את ביבי.גם את חבורתו והשבט המעצים והולך עמו. צריך רשימה ביבליוגרפית של כמה ספרי יסור, העוסקים במופרעויות המובילות פוליטיקה ועמים, אל אבדנם .אם יבקש מי מן השבט שלך, ה263, אצרף. זה המקצוע שלי.

 • מעין  ביום 20 בינואר 2013 בשעה 12:06

  דברי טעם, אבל בחיי, מה כולם רוצים משרה? לאישה הזו נעשתה דמוניזציה תקשורתית שאינה מבוססת על שום דבר. אפילו בהנחה שהיא מעורבת מאוד בנעשה בלשכת רה"מ, זו אשמתו שאיפשר זאת ולא ממנה נתבע את העלבון. הוא בחר להיות איש ציבור, לא היא.

  • tsoof  ביום 20 בינואר 2013 בשעה 12:09

   יותר מדי תביעות משפטיות, יותר מדי אנשים שחוזרים עם סיפורים על אימלדה. יותר מדי מקרי עמדי ועוזרות וסיפורים על שפיות שמתראיינות אצל אישה בוטה וגסה שרוצה עבדים בשכר מינימום (ואת זה שמעתי ממקור ראשון לגמרי). אז כן, בעלה בחר להיות איש ציבור, אבל האישה היא בהמה גסה בלי קשר, שמנצלת את היותה אשת איש ציבור עד תום ועוד קצת. אישה רעה שהשתן תוסס לה במוח כבר הרבה יותר מדי שנים.

   • שמעון בר  ביום 20 בינואר 2013 בשעה 16:43

    …וברגע ש"המוח" הזה, של שרה, הופך ל"מוח לאומי", נוזליו הופכים ממטרד אישי לאיום לאומי.

 • ירון  ביום 21 בינואר 2013 בשעה 0:14

  אני גאה בכך שתהיה לי את הזכות להצביע לנתניהו ביום שלישי. בעיניי הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה פה מאז בן גוריון. ושנאת החינם ההיסטרית של התקשורת והאליטות אליו רק מגדילה את רצוני להביע את תמיכתי בו.

  • ido2267  ביום 21 בינואר 2013 בשעה 8:48

   אם אתה חושב באמת ובתמים שנתניהו הוא ראש ממשלה טוב אז חובתך להצביע עבורו (האמת? זה לא רק לראש הממשלה, זה לכל המפלגה. אתה באמת רוצה את פייגלין בכנסת? אם כן אז תצביע הליכוד ביתנו)
   מצד שני אם אתה מצביע לנתניהו כי אתה רוצה 'להכניס' לשמאלנים/לאליטות/לאשכנזים/למי שלא יהיה אז אתה מצביע ממניעים שאינם עניניים ולא לטובת מדינת ישראל.

 • אבי עופר  ביום 14 בינואר 2015 בשעה 10:06

  תודה לכם, שכנעתם אותי סופית להצביע ביבי !!! בזה הרגע החלטתי לסייע לקמפיין הליכוד, ולהצטרף לכוחות השטח שמסתובבים ומנסים להסביר ולשכנע אזרחים למה רק ביבי חייב לנצח ולמה ציפיבוז' מסוכנים למדינה ולאזרחיה.

  • ido2267  ביום 14 בינואר 2015 בשעה 15:37

   מצויין. שרה באמת כבר מבוגרת מכדי לחזור ולחיות בוילה בקיסריה כמו כולם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: