ביוש נוחי, אל תחזור

אז נוחי נפל. שמחים? מותר לכם. הבן אדם בזז אתכם ואת חסכונותיכם במשך עשור שלם. נכון, אומרים "בנפול אויבך אל תשמח", אבל אומרים גם "ויעבור הרינה בישראל."

יש מקום לשמחה על התפטרותנו מאדם ששדד אותנו בשופרסל ובסלקום ובכלל פיננסים ובנטוויז'ן, שלווה מאיתנו עוד ועוד ולא החזיר, שחילק את הכסף שגייס בדיבידנדים ומוטט במו ידיו קבוצת חברות שמתקיימת כבר עשרות שנים.

צריך לשמוח שנוחי נפל, כי נוחי הוא דוגמא להשפעתו של אדם בודד על כלל המערכות שבהן אנו חיים: על הקניות שלנו ועל הסלולר שלנו, על האינטרנט ועל הביטוח ועל הפנסיה. בכל תחנה ותחנה ישב האיש הזה וחתך עלינו קופון.

האיש הזה יושב קרוב קרוב לאוזנם של ראשי ממשלות ושרי אוצר, הוא ודומיו ושלוחיו. הוא ודומיו הם שמשפיעים על החלטות הממשלה ועל החוקים שמנפיקה הכנסת. הוא ודומיו הם שמנפקים לנו שרי אוצר מגוחכים כמו שטייניץ ולפיד וראשי ממשלה מושחתים עד היסוד כמו נתניהו. הוא ודומיו הם שמעסיקים את נערי האוצר הפורשים, את הח"כים שלא נבחרו ואת השרים הפורשים.

נוחי דנקנר ודומיו (נגיד, יצחק תשובה) הם אנשים שמוציאים שם רע לקפיטליזם. הם לא יזמים שמייצרים משרות, אלא עלוקות שנדבקות למערך השלטוני-פיננסי, משתלטות עליו ויונקות ממנו את כל מה שיש לו להציע עד שנותר ממנו כלי ריק. למה רוקן דנקנר את איי.די.בי מנכסיה? כדי להמשיך ולהשתלט עליה. כדי להנציח את שליטתו בה ובמשק הישראלי. למה הוא רכש את מעריב? – עיתון מת מזה שנים לכל דבר ועניין – כדי שישמש שופר לו ולאנשי שלומו במוסדות השלטון. כדי לשכנע הדיוטות שנוחי טוב עבורם. "נוחי מייצר להם משרות."

נוחי ייצר רק העברות כסף מעניים לעשירים.

מה שצריך להצטער עליו הוא לא נוחי, אלא חצי מיליארד השקלים שהספיק דנקנר לבזוז מאיתנו ולהעביר למקורביו וחבריו ומשפחתו ואנשי שלומו במשכורות עתק, מנותקות לחלוטין מהביצועים הכושלים שהם הציגו.

מה שצריך להצטער עליו הוא לא נוחי, אלא המיליארדים שהוא לא ישיב לקרנות הפנסיה ולקופות הגמל של כל אחד מאיתנו. מיליארדים שהוא שפך על מהלכים מופרכים ומסע נרקיסיסטי בן עשר שנים, שכל מהותו היא להראות ש"נוחי הכי חזק" וש"לנוחי יש הכי גדול."

מה שצריך להצטער עליו הוא המיליארדים שגבו (ועדיין גובות) רבות מהחברות בקבוצת איי.די.בי. בסופר, בסלולר, באינטרנט, בביטוח, בפנסיה, בתיירות ובנדל"ן, בזכות קרבתו של אבא נוחי לאוזנם וארנקם של שרים וראש ממשלה.

ההתרסקות של נוחי היא הוכחה שהמחאה עובדת. שהיא משקל נגד לחזירות, וכשהחזירות עולה על גדותיה, המחאה מפעילה מנגנוני ענישה. לצעקות "העם דורש צדק חברתי" שלנו, מסתבר, יש תוצאות. יש תוצרים.

ממש עכשיו יושבת שורה של טייקונים בארמונות מוקפי חומות בכפר שמריהו, הרצליה, ארסוף ונתניה ורואים את המראות ושומעים את הקולות. הזיעה נוטפת במורד גבם ובני מעיהם השבעים תמיד מוחים בקול. הם מפחדים. הם מפחדים מהקלון שכבר רובץ עליהם. הם מפחדים שנדרוש סוף סוף את מה שמגיע לנו.

לא ויתרנו לנוחי. עד הסוף.

עכשיו אסור לוותר להם.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • הדוב.  On 24 במאי 2013 at 12:33

  מר לי, אך עוד ארוכה הדרך עד למיצויי הפרשה הזו.
  יש לרדוף את נוחי על כל נכסיו האישיים (לחץ כבד על הבנקים לממש את החובות שלו מנכסיו האישיים, לרדוף את כל הדירקטורים והמנהלים שהוא מינה ומעלו בתפקידם,ולתבוע בחזרה כספים שקיבלו.
  עד שאלו לא יעשו, הכל ימשך כתמול שלשום אחרי אתנחתא קלה.

 • שלמה מורד  On 24 במאי 2013 at 15:55

  כשבראש מערכת, או קבוצה כלכלית , עומדים שודדים. מה שאכפת להם זה הקופה האישית שלהם הרווחים שלהם

 • nina ramon  On 24 במאי 2013 at 17:16

  רגע רגע, נראה שהשמחה מוקדמת מידי. האם זו כבר עובדה מוגמרת? לא בטוח…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: