מכתב גלוי לראש הממשלה

תשמע, אדוני ראש הממשלה, קראתי עכשיו את סגן שר החוץ שמספר על זה שאין אוכל בבית ראש הממשלה, וחשבתי לעצמי, עד מתי אדוני, ראש הממשלה, עד מתי?

עד מתי תמשיך לשלוח לנו שליחים ופיונים וסגני שר ועורכי דין וראשי לשכה, שיספרו לנו על צניעותך שאין לה קץ ועל ניקורים במטוס ועל מקררים ריקים? עד מתי תמשיך לנהוג כאילו כל אזרחי המדינה כולם – בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, בדימונה ובשלומי, בדן ובכיסופים – הם ערימה של אידיוטים שיאמינו לכל מה שיאמרו להם?

עד מתי אדוני? עד מתי תשקר לנו ללא שמץ בושה? מבלי להניד עפעף?

איך אתה מסביר, אדוני ראש הממשלה, את חצי מיליון השקלים שבזבזת בדרך ללונדון, לנסיעה חסרת תועלת, אתה ועוד 75 נושאי כלים. 75! אתה ומטוס אל על שהמתין לך במשך יומיים. אתה ושרה ותקציב הגלידה ותקציב הניקיון והקופה הקטנה ואינספור הפינוקים, האיפורים, הנקיונות והשם יודע מה עוד? איך כל זה מתיישב עם תמונת המקרר הריק שמציג אלקין, עם סיפורי הזוג הצנוע שמספר עורך הדין עם הסיגר?

כשאתה קונה גלידה בעשרת אלפים שקל, אדוני ראש הממשלה, אני חוסך על הקרטיבים בים. כשאתה קונה מזון בחצי מיליון שקל, אני הולך לשוק ביום שישי בארבע וחצי אחר הצהריים. ומצבי טוב, כי אני לא מחטט בפחים כמו המשפחה בת ארבע הנפשות – כולל ילדות בלונדיניות יפהפיות וייצוגיות – שאנחנו רואים שם לפעמים. אלה לא הומלסים, אדוני ראש הממשלה. אלה ישראלים מן המניין. מעמד הביניים. מעמד הביניים בזבל.

כשאתה מנקה את הבית ביותר ממיליון שקל בשנה, אני מפטר את העוזרת ועושה ספונג'ה לבד. וכן, אני מתבייש. אני מתבייש כשאני מביט בעיניה ואומר לה שלא אוכל לתת לה עבודה יותר.

עד מתי, אדוני ראש הממשלה, תטפח את הבורות ואת השנאה? עד מתי תתעטף ברבבות צורחי ה"הסתה", ותשוב ותסיט ממך ומשחיתותך את האש. עד מתי תסתמך על צמד המילים האהוב כל כך על כל שלוחיך, "שמאל קיצוני". לא צריך להיות שמאל ולא צריך להיות קיצוני כדי להיות רעב בארץ הזו. לא צריך להיות שמאל ולא צריך להיות קיצוני כדי לראות את חוסר הצדק הזועק לשמיים, את השליט הכל יכול מתפלש במנעמי השלטון, בעוד נתיניו הולכים ומתקרבים לפת לחם.

אני נזכר, אדוני ראש הממשלה, בך ובשר האוצר הקודם שלך, שטייניץ, מתפקעים מצחוק כששאול מופז נואם בכנסת על עומק הגירעון. הו, כמה צחקת אז, אדוני ראש הממשלה! צחקת למרות שידעת בעצם הימים ההם ממש, שהגירעון כבד וכואב הרבה יותר מ-40 מיליארד שקל. ידעת על הגזירות האיומות המחכות למיליוני ישראלים שלא מסוגלים לגמור את החודש. ידעת על אמהות חד הוריות שיגיעו לפת לחם, ידעת על משפחות שיגורשו מבתיהן.

ידעת אדוני ראש הממשלה. ידעת והתפקעת מצחוק.

אדוני ראש הממשלה, תחת סיסמאות נבובות על "ערכים", אתה ולהק עושי דברך "מחנכים" דרך קבע את ילדי ישראל לעוד ועוד פחד. עוד ועוד שנאה. עוד ועוד בורות. את הראש היהודי המבריק שהיה פה, שהביא לכאן את התעשייה המתקדמת בעולם ואת שלל פרסי הנובל, את הטכניון ואת ישקר, אתה פועל להחליף בקהל של צמיתים בורים ועמי ארצות, שניזונים משאריות העצם שאתה ומקורביך הטייקונים משליכים להם.

ועל הדרך אתה מספר להם בעיתון שהוקם לכבודך כמה מזיק הוא "השמאל הקיצוני", מלבה אלימות בקרב השוטרים שיכו את הדורשים צדק חברתי, מקומם עוד איזה רב מדיר נשים ועובד כוכבים ומזלות – ואוכל וסובא ומתענג בסוויטות מפוארות, בסדינים רכים, בשומן אווז, בזמן שמר ישראלי וגברת כהן מאבדים עוד ועוד מנכסיהם ומכבודם העצמי.

עד מתי, אדוני ראש הממשלה? עד מתי תעלוז? עד מתי תניח שהציבור מטומטם?

הרי יום אחד, אפילו אחרון אוהדיך יתעשת. והיום הזה קרוב קרוב אדוני ראש הממשלה. הוא ופח האשפה של ההיסטוריה.

לך הביתה, אדוני ראש הממשלה. לך עשה לביתך ולשרתך. הנח לנו. נתנו לך כל שאפשר לנו לתת. איננו יכולים עוד.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • Yoav Itamar  On 25 במאי 2013 at 20:53

  אני חושב שהבנתי משהו: אם ראש הממשלה לא יכול להסתדר במסגרת התקציב והמשכורת שלו – הוא טיפש ולא יכול להיות ראש הממשלה. אם הוא מסתדר ובכל זאת מוצא את עצמו משקר לנו משל היינו אישתו – הוא לא יכול להיות ראש הממשלה. אם הוא לא יכול לבוא ולדבר איתנו דוגרי – הוא לא יכול להיות ראש הממשלה, אם הוא מאמין לעצמו הוא לא יכול להיות ראש הממשלה, אם הוא לא מאמין לעצמו – הוא לא יכול להיות ראש הממשלה.

  • בועז כהן  On 25 במאי 2013 at 21:20

   הוא יכול להיות ראש הממשלה, כי רוב העם עדיין מצביע לו. למושחת. הנהנתן. האטום לסבל העם.

   הוא יכול להיות ראש הממשלה, כי רוב העם שם בקלפי אותו, מצביע לו.

   לו, ולא לשלי יחימוביץ'.
   לו, ולא לזהבה גלאון.
   לו, ולא לדב חנין.

   וכל עוד הענין הזה לא ישתנה (שרוב הזמן מצביע לו), אנחנו נמשיך להתייסר ולסבול ולכתוב פוסטים צודקים וכואבים.

 • tamarsho  On 25 במאי 2013 at 22:12

  לצערי הרב בעז צודק

 • רונית כפיר  On 25 במאי 2013 at 22:50

  מה שבועז כהן אמר. במקום לשאול את ביבי, פשוט שאל את העם שלך עד מתי ימשיכו להיות בורים, טפשים, פחדנים, בעלי זכרון קצר, חסרי כל יכולת לחבר נקודה לנקודה. עד שיתפכחו ויתפקחו הטפשים והרשעים שבקרבם אנחנו יושבים, כנראה שעד אז.

  • טליה  On 25 במאי 2013 at 23:41

   רונית,יפה אמרת.מזדהה עם כל משפט. ו…לא,העם הזה לא יתפקח.ועליו ביבי בונה ובחכמה הוא עושה,כי טפשים לא מתים,הם רק מתחלפים…

 • אלכס  On 26 במאי 2013 at 23:24

  אני לא מצליח להבין מה אתה רוצה ממנו , מתי יבינו כולם שלא הוא אשם אלא אנחנו , אנחנו כולנו שבחרנו בו פעם אחר פעם אחר פעם — וידענו את כל זאת ולמרות הכל בחרנו

 • שלמה מורד  On 29 במאי 2013 at 16:39

  על זה נאמר בא לתקן ויצא מקלקל
  איני יודע אם אמרתי כבר, אם אמרתי ואם לא, הריני להגיד
  אבדלק רופא ראש מאקו.
  גם האומר דבר בשם אומרו, מביא גאולה לעולם.,., אמרה את זה לפני פרידה הזקנה ( בוודאי ז"ל ) ממעברת רמתיים שהייתה הייתה . וחוזר אבדלק רופא ראש מאקו ראש מקוש

 • Skaag Argonius  On 29 במאי 2013 at 18:35

  לא יודע על מה אתם מדברים. אני לא בחרתי בו, אפילו לא פעם אחת.

Trackbacks

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: