הלוביסטים של האלפיון

ככל שההבטחה גדולה יותר, כך מרה האכזבה. זה כמעט פיזיקה. ויש עתיד היתה הבטחה גדולה עבור שישית מהבוחרים בישראל. יותר מחצי מיליון איש האמינו שאלה האנשים שיביאו לכאן משהו חדש. הם לקחו את הקול שלהם ממפלגות בימין ובשמאל, הצביעו על אנשי יש עתיד ואמרו: אתם הפתרון. יותר מחצי מיליון ישראלים.

אתמול כתב לי אביב אזרד, חבר פה בפייסבוק, את המשפט הבא: "וידוי – אני פוחד יותר מיש עתיד, מאשר מש"ס. כפייה דתית זה שטויות. כפייה ערכית, מוסרית והתערבות באורח חייהם של אנשים שלא פוגעים בזולת – פה חשדתי". מאז אתמול אני מהרהר ביני לביני כמה הוא מדויק.

והבוקר מתלוננת הגברת קלדרון על ה-24 אלף שקל נטו שלה. מתלוננת בפני נכה שקצבתה עשירית מזה. ומעזה גם לגעור בה על הדרך. ההתוויה המוסרית הזו של אנשי יש עתיד היא אכן תופעה מתרחבת, ולכן אני חושב שהציבור צריך להודות לגברת קלדרון, ההיא מהקשקושים בארמית, על קריעת המסכה מעל פניה ופני חבריה. אבל לפני זה, כמה מילים לגופה של מפלגה, וכמה מילים לגופם של אנשים.

יש עתיד אולי רוצה להיות מפלגת שלטון, אבל בקדנציה הזאת היא לא יותר מקבלן ביצוע. היא קבלן ביצוע של תקציב שכל כך הפחיד את בנימין נתניהו, שהוא הלך לבחירות כדי לא להעביר אותו. יאיר לפיד, כמו עגל תועה במורד גבעה, הביט בתפוח האדמה הלוהט הגדל והולך ומתקרב לקראתו, וצלל פנימה, באיזה תבונת כפיים של ארמדיל, רק כדי לגלות שתקציב שנראה כמו חרא, נשמע כמו חרא ואפילו מריח כמו חרא, הוא ככל הנראה לא וויסקי מיושן היטב.

עקרונית, אין לי שום בעיה עם ההתאבדות הפוליטית של לפיד. מבחינתי היא אולי האקט המבורך הראשון שהאיש עושה מאז שנעדר כמה ימים מבית הספר וחסך מחבריו את נוכחותו. אבל ראו זה פלא, לא רק שהוא לקח את הצעצוע הרקוב שכולם ברחו ממנו, עכשיו לפיד מספר לנו שאנחנו פופוליסטים, ושהוא לא ייתן לזה להשפיע עליו, ושאתם גם יכולתם להיות שר אוצר, ושהוא השופר של מעמד הביניים. על הדרך התפלק לו "לא באתי לממשלה כדי לפתור בעיות של הממשלה הקודמת".

טומטום, זה בדיוק מה שבשבילו באת לממשלה. לפחות אל תנסה להגיד לי איך להתנהג ולהסביר לי מה זה דמוקרטיה בזמן שאתה דורך לי על הראש, מקצץ לי קצבאות, מעלה לי מסים ובאופן כללי ממרר את חיי. לפחות על תדבר אתי על שוויון בנטל כשהדגל שאתה נושא הוא כל דבר מלבד שוויון.

באמת, איך שלא הופכים את זה, לפיד, על בורותו וזחיחותו, הוא הבדיחה הכי טובה שראיתי כבר הרבה זמן. הבעיה היחידה היא שהבדיחה על חשבוני.

אבל על יש עתיד אמרו שהיא יותר מיאיר לפיד. אמרו שהוא השכיל לאגד סביבו נבחרת חלומות. נבחרת של מומחים ואנשי מעשה. אפילו אני קניתי את זה, למרות שהצבעתי למישהו אחר. בואו נבדוק כמה נציגים מהנבחרת הזו:

קחו למשל את יעל גרמן, ששולחת את חבריה בפייסבוק לייצר לחץ ציבורי לקידום חוק, ושואלת אותם "מה אתם מתכוונים לעשות בעניין". שרה בישראל. אם לא הייתי רואה את זה שחור על גבי פייסבוק, הייתי נשבע שמישהו עובד עליכם. שרה בישראל שמקשקשת על הסיכון שבקנאביס – שעלול לגרום מחלות נפש, לא עלינו. ואת הספין הזול הזה היא מוכרת לנו כדי להמשיך ולהקשות על חולים הסובלים מכאבים כרוניים לקבל מזור אמיתי.

כמה קצר המרחק בין תמימות לבין רשע.

וקחו למשל את שי פירון, האיש וההבטחה הגדולה. שר חינוך בישראל. בעד תפילות בוקר, מגדיל תשלומי הורים ומתנגד לחוק לחינוך נגד גזענות. ואחר כך עוד יש לו פרצוף להתפוצץ מצחוק על דוכן הכנסת כשאומרים החדרה. הייתי מספר כאן עכשיו על מה שהוא וחבריו מחדירים לציבור, אבל אני מנסה להישאר מתורבת.

או יעקב פרי, שומר סף דה לה שמעטה. בן אדם שאם היית צריך לעשות ממנו סטיקר, זה היה "אחת בפה ואחת בלב". אדם שמבלבל את המוח על שוויון בנטל, ויודע מצוין שזה לא משנה לאף אחד. גם אם יחליפו כאן את צה"ל לצבא ההתקפה על ארנבים, הוא עדיין לא ירצה ולא יוכל לגייס חרדים. השוויון בנטל הוא ספין שנועד להסתיר אי עשייה. ספין שנועד לשלח אותנו זה בזה: בערבים, בחרדים. העיקר שלא נצא נגד הממשלה. ולזה עוד מעזים לקרוא פוליטיקה חדשה.

יעקב פרי שומר הסף מדבר בטלוויזיה בגילוי לב על הצורך בפתרון מדיני. אומר שהוא יודע את זה כבר מי יודע כמה שנים. ועדיין, יעקב פרי יושב בקואליציה שבה ראש הממשלה קורע הצהרות משותפות על שתי מדינות לשני עמים, שבה סגן שר הביטחון מצהיר בריש גלי שהממשלה מתנגדת לפתרון מדיני, יושב עם נפתלי בנט, אדם שהגזענות היא חלק מהדי אן איי שלו. יעקב פרי מצביע בעד חוקים שמפלים ערבים באופן גורף. אמור לי מי חבריך, חביבי, הראה לי את מעשיך – ואומר לך שאתה שקרן.

ואיך אפשר בלי האיש, העין והקרחת, הקצין המצטיין, הפצוע הצה"לי, הסטודנט המבריק, האיש והתרגיל, מר עופר שלח. האיש שמרצין אלינו מבט כל שבוע בתוכנית תחקירים יחד עם החבר דרוקר, ומסביר לנו איך דופקים אותנו בכל תחומי החיים. האיש ששיקשק אולי את גדולת השקשוקות מאז הקמת הממשלה הזו, כדי למשוך את השטיח תחת חוק הריכוזיות.

והשאלה המתבקשת היא: מהו נציג ציבור? מה תפקידו? איך ייתכן שהצעות החוק שלו משרתות אינטרסים כל כך צרים ופוגעות באינטרסים של כל אזרח במדינת ישראל. איך הוא הולך לישון? והאם הוא חושב שאי פעם יוכל לתקן את הנזק שהוא עושה עכשיו לכולנו? וסליחה על השאלה הזו, אבל איך הוא בדיוק מתכוון להסתכל לנו בעיניים?

ואחרונה חביבה, הדוקטור. דוקטור קלדרון. דוקטור רות. האישה ושכר הרעב של 24 אלף שקל נטו + רכב + הוצאות שוטפות + נסיעות לחו"ל + תקציב קשר עם הציבור +++ ואל תשכחו את הפנסיה. תאמינו לי, רק בשביל הפנסיה שווה לכם לבלות שבע שנים בכנסת ישראל. שבע שנים ואתם מסודרים. ועל כל זה את מלינה באוזני אישה נכה, שנטלו ממנה את קצבת הנכות והפחיתו אותה לקצבת זקנה. איזו נפש יהודיה רכה ומנחמת שאת, דוקטור. באמת, עושה חשק לשבת איתך לאיזה דף גמרא. ולעשן את מה שאת מעשנת. אם גרמן תרשה.

יש עתיד באה לאוויר העולם כמו קסם, כמו אחיזת עיניים, וזה בדיוק מה שהיא. יש עתיד היא מפלגה מהונדסת גנטית מבית מדרשם של שלמה נחמה ושרי אריסון, נוני מוזס ועפרה שטראוס. מתי האנשים האלה רצו משהו בשביל הציבור? יש עתיד היא חברת לובינג של האלפיון העליון, שעכשיו לא רק מתדרכת, אלא גם מצביעה. היא פועלת ודורסת ברגל אחת בשם הטירן נתניהו, וברגלה השנייה בשליחות בעלי ההון.

אתם לא אנשים עבור יש עתיד. אתם נמלים. אתם קוץ בתחת. אתם ארנקים. וארנקים לא מתלוננים. ארנקים צריכים לכבד את הדמוקרטיה.

והכי מוזר, זה שיש עדיין אנשים מקווים שיאיר לפיד ויש עתיד יעשו לכם טוב בעוד שנתיים.

 (בתמונה: אם יחידנית קשת יום)

calderon1

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Eli Amar  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 11:40

  אחד הפוסטים הטובים שלך – כל מילה בסלע

 • רני  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 13:17

  תודה מלב

  הבוקר קראתי שהאיש והג'ל אמר ליחימוביץ "את פחדת לקחת את התפקיד הזה". וחשבתי
  שלא בשביל זה הקימה משפחתי את העסק הזה. שסבי ואבי שעסקו בהקמתו בידיהם ממש
  קבורים כאן ונכדי שהסיק את מסקנתו כבר בארצות הים.

  ממה אתה מפחד יאיר לפיד?

 • מודי תולששש  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 13:20

  למיטב ידיעתי ונסיוני, קנאביס גורם לפרנויה.
  חוץ מזה – כל מלה.

 • ערן מעיר ..  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 15:02

  זו בדיוק הסיבה שהצבעתי לאלדד יניב / ארץ חדשה
  שלצערנו לא עברה עדיין את אחוז החסימה
  הבעיה בשיטה
  הון – שלטון – עולם תחתון
  ואת זה צריך לשנות

 • דודי  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 17:01

  יש איזה קישור לדברים של קלדרון?

 • Mosheshy  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 17:47

  הקישורים לדברי רות קלדרון.

 • דודי  ביום 18 ביוני 2013 בשעה 18:13

  משה שי, תודה, אבל לא ראיתי שם את הדברים עצמם אלא רק את תיאורם.

 • שמעון  ביום 19 ביוני 2013 בשעה 10:10

  כשיש לאיש כמו יאיר לפיד, ביוגרפיה, כמו לכול סלבריטי…צריך רק לקרוא בה, לפני שמצביעים. אנשים אינם משתנים. הביוגרפיה של אביו היא ביוגרפיה של שורשיו.
  אני הלכתי אל מי שהוכיחו, במשך שנים, שהם מצטרפים רק למי שהם יודעים (אסור להצטרף למי שמאמינים. אמונה היא לא תבונית, לא ניתנת להוכחה, כמו לא ניתנת להכחשה). זו מר"ץ. כול הביוגרפיות שם שקופות. איש מהם אינו סלבריטי…וישיבה באופוזיציה, היא הזדמנות. רק בדמוקרטיות יש אופוזיציה. אם היו לנו בוחרים יותר תבוניים. היה סיכוי. אבל יש לנו המוני בוחרים אמוניים…אז יש גם סיכוי…למדינת הלכה דמוקרטית. אבסורד? הזוי? כן יש דברים כאלה. מציע להחליף את העם או להתחלף עם עם אחר. כזה מאירופה.

 • דני גולן  ביום 20 ביוני 2013 בשעה 9:30

  הבעיה הוא שאנחנו רובנו עם "פתי מאמין לכל דבר" לוקחים חברה יחצנית אסטרטגית בחירות ,
  והופ אנחנו מאמינים לכ ניפוח שכל שהם מאכילים אותנו ,ורק אחרי זה אנחנו מתחילים לקטר ,
  שהאיכילו אותנו לוקשים, חוץ מזה מה אנחנו יכולים לצפות מאדם העומד בראש האוצר שין לו אפילו בגרות, שהיום אף אחד לא יכול לעשות שום צעד משמעותי בחייו ללא תעודה זו. אבל היות וביבי ידע על פשלת 40 מילירד ש"ח מה איכפת לו להתנקות על חשבון טירון פוליטי?

 • שלמה מורד  ביום 20 ביוני 2013 בשעה 16:37

  לא ברור היכן יצמח לנו העתיד וממה. אולי נגדל חצילים שחורים., כמו זהב שחור,

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: