מילה לאחי מצביעי יש עתיד

(מכתב תשובה למכתם הלפידיסטי שפרסם אתמול שרוצרנו במלאת ארבעה חודשים לכהונתו בממשלה.)

אוקיי, אנחנו מבינים שאתם לא מרוצים מהביקורת, מהשקרים, מההתנהלות הזחוחה, מההתנשאות ומהאטימות. אנחנו מבינים, אבל בואו נעשה לרגע תרגיל – בואו נדמיין עולם שיש בו את יש עתיד.

זה עולם שבו לליכוד יש רק 31 מנדטים, ושבו לא קמה ממשלה עם ש"ס ויהדות התורה שממשיכה להעביר מיליארדים לישיבות ולכוללים. במקום זה, יש לליכוד 50 מנדטים (+19 של יש עתיד), וראש הממשלה הרקוב שאנחנו נושאים איתנו כבר שתי קדנציות, יושב על כסאו באדישות ובנחת ומלקק גלידות בעוד אתם נאבקים כדי להתקיים.

זה עולם שיש בו ממשלה מנופחת של 22 שרים ושמונה סגני שרים, בניגוד להבטחות המפורשות של יאיר לפיד, והיא ממשיכה לבזבז את הכסף שלנו.

זה עולם שגם בו יש למדינה גירעון של 35 מיליארד שקל, ומעלים בה את המס על חברות ענק, אבל חברות הענק ימצאו מסלולי פטור. מי שישלם הם בעלי החברות הקטנות והבינוניות. נכון, האנשים שיש להם בית קפה, מספרה או סוכנות ביטוח. כן, בדיוק אתם. זה עולם שבו מעלים מיסים לעשירים בדיוק כפי שמעלים מיסים לעניים (שאין להם רו"ח מתוחכם וממילא חיים במינוס נורא).

זה עולם שבו מקצצים בתקציב הביטחון באחוז או שניים, אבל ברור שהוא יתנפח בהמשך כי הוא תמיד מתנפח. ככה עובד תקציב הביטחון. זה עולם שבו הכל נופל על מעמד הביניים ועל המעמדות הנמוכים. הרבה הרבה כיסים שמשלמים יותר, כדי שכמה מיליארדרים ימשיכו להרוויח יותר.

זה עולם שבו תלמידי ישראל ממשיכים ללכת למערכת חינוך רקובה וצפופה כמו בית סוהר, ששר החינוך שלה שוקל חובת תפילת בוקר. זה עולם שבו עוברים חודשים ארוכים ארוכים בין ההודעה הדרמטית של דוגמן האוצר על העברת מאות מיליוני שקלים לניצולי השואה לבין העברת הכסף בפועל. למעשה, לפחות תשעים אחוזים מהכסף עוד לא עבר. אולי אפילו מאה אחוז, אם להסתמך על ניסיון העבר עם מר לפיד. מה שכן ידוע, זה שבזמן הזה נפטרים עוד אלפי ניצולי שואה שנזנחו על ידי המדינה ונותרו בחוסר כל.

זה עולם שבו עובר חוק השוויון בנטל שלא משנה כלום ורק זורה חול בעיני הציבור, כדרכה של יש עתיד. חוק שלא יגרום לגיוס של חרדי אחד. זה עולם שבו אפשר לדפוק לא רק את החילוניים ממעמד הביניים אלא גם את החרדים והערבים. זה עולם שבו מחייבים את ילדי החרדים בלימודי ליב"ה אבל לא מייצרים להם מקום תעסוקה אחד. זה עולם שבו הקריטריון המרכזי לזכאות בדיור השתנה אולי, אבל על הדרך יש לנו שרוצר שיעשה הכל כדי לחסל את הדיור הציבורי בעשר אצבעותיו.

זה עולם שבו משנים את שיטת הממשל, כי כמה דמוקרטיה אפשר לסבול? זה עולם שבו אי אפשר להפיל שרים שקרנים וראשי ממשלה ולהחליף אותם. זה עולם שעושה הכל כדי להדיר מיעוטים מהגוף המייצג של הציבור. זה עולם שבו סחטנות קואליציונית מוחלפת בכניעה ללא תנאי לכוחות החזיריים של קבוצות טייקונים ומחוברים.

זה עולם שבו יוצא מכרז לנמלים פרטיים ומנסים לעשות רפורמה בחברת החשמל ולבטל את החשמל-חינם, אבל ההתנהלות הזחוחה והלא אינטליגנטית בעליל של שר האוצר וחבריו האטומים מסכלת כל אפשרות לקידום הרפורמות הללו בפועל. זה עולם שבו רפורמת "שמיים פתוחים" עוברת, ושר האוצר לוקח קרדיט על מהלך שהחלו קודמיו במשרדי התחבורה והאוצר לפני שנים ארוכות.

זה עולם שבו שרוצר מקים ועדה ממלכתית לבחינת ה"תספורות" בשוק הבנקאי וממנה ליו"ר שלה את אחת מהנציגות המובהקות ביותר של הטייקונים. זה עולם שבו שרוצרנו וחברו הפרשן מוציאים את כל האוויר שמילא חיים שני בחוק הריכוזיות, ובעצם מאפשרים את המשך שליטת הטייקונים במשק.

זה עולם שבו מוקמת ועדת ששינסקי-2 לבחינת התמלוגים על משאבי הטבע, רגע אחרי שהרכבת יצאה, ורווחי כי"ל צוללים עקב חיסול קרטל האשלג הגלובלי. מעט מדי שרוצרנו. מעט מדי ומאוחר מדי. זהו עולם שבו חברת "טבע" מעבירה למדינה 400 מיליון שקל של רווחים כלואים, למרות שהטבות המס שלה בעשור האחרון מסתכמות במיליארדים רבים. עולם שבו שר האוצר מלקט גרושים מהמגזר העסקי ומנשק את ידי הטייקונים כמו קבצן נקלה בפתח ארמון.

זהו עולם שיש בו תהליך שלום, ושבו יאיר לפיד חובר לאח הגזען חסר המעצורים נפתליבן. זה עולם שבו יש תהליך שלום כדי שהאמריקאים יירדו מאיתנו, אבל יש גם אפס מאמינים מקרב הישראלים והפלסטינאים שהשלום אכן בדרך. זה עולם שבו משחררים רוצחים כדי לא להפסיק לבנות בהתנחלויות. זה עולם שבו ממשיכים לפתח את ההתנחלויות, וממשיכים להפקיר את ערי הפיתוח. זה התקציב של יאיר.

אבל, חברים, וזה חתיכת אבל גדול: זה עולם שבו שעון הקיץ הוארך! תודה יאיר. תודה! תודה על עוד שעה של שמש בחשיכה הגדולה שהבאת איתך.

זה מה שהספיקה יש עתיד בארבעה חודשים. עכשיו תדמיינו מה היא תוכל לעשות כאן בארבע שנים.

(ותודה לגולשים בר, דורין, צביקי וצוף. תודה לעינת ששרה לנו, ותודה גדולה לשרי ונוחי שרוקדים איתנו על השולחנות. אול יו ניד איז לאב בייבי.)

ומילה אחרונה לאנשים שהצביעו יש עתיד: אתם לא אשמים. שיקרו לכם, רימו אתכם, ניצלו אתכם וכעת לועגים לכם ומטילים עליכם אחריות. אתם לא אשמים. לא חטאתם, לא פשעתם, אתם לא מטומטמים. אתם קורבנות של מאחז עיניים.

טיפ לעתיד: אין קונצים. כשאין אידאולוגיה, כשיש רק אופורטוניזם, הדרך לסדום קצרה מאי פעם. ככה נראה הוקוס פוקוס פוליטי. זו התוצאה שלו. זה יאיר לפיד.


פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • איציק הימן  ביום 6 באוגוסט 2013 בשעה 18:35

  כן אשמים. הניגון חוזר כל פעם מחדש, אנשים נפתים ללהטוטי נוכלים שוב ושוב, וכבר לא ניתן לתת להם את הקרדיט שאינם טפשים. בימי ד"ש ניתן היה לתת קרדיט לתמימות, וגם אנשי ד"ש עצמם היו תמימים, 35 שנה – ולא למדתם?

  • אורן29  ביום 6 באוגוסט 2013 בשעה 23:28

   כל הכבוד! הראית לשמאלנים האלה, וירית לעצמך כדור מדויק בין העיניים.

  • איציק הימן  ביום 6 באוגוסט 2013 בשעה 23:31

   תצביעו ליכוד-ביתנו, עדיף. תודה, מהשמאל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: