הכל טוב והכל יישאר אותו דבר

בשולי זיכויו של האדמו"ר ליברמן, ביבי החליט לדבר איתנו היום. זה סוג של הפתעה, אם אתם שואלים אותי.

האמת היא שאני די משוכנע שביבי, כמו אריק, עבר אירוע מוחי מתישהו אחרי הבחירות, וזה מה שמאפשר את ההתבזות המתמשכת של ברית הבריונים של הסרג'נטים שלו, נפתלי לפיד ויאיר בנט. ככה, רוב הזמן הוא שוכב שם ליד אריק, אבל כשצריך, היועצים גוררים אותו מהמחלקה ולוחצים על play. באופן צפוי למדי, כל הזמן יוצאים לו אותם דברים בערך.

בקיצור, הנה מה שיש לביבי מה להגיד (ואני חייב להכניס כאן את תודתי העמוקה לשאול אמסטרדמסקי, העיתונאי הנפלא של כלכליסט, ששלח לי את התמלול שהוא עשה לדברי מנהיגנו המפואר, שמש הימים ומאור היבשות):

ראשית כל, בספר של בנימין נתניהו, אנחנו המדינה המאוימת ביותר בתבל. "אנחנו מאותגרים כמו שתי מעצמות." ומה בעצם זה אומר? ניחשתם נכון. זה אומר שצריך להוציא עוד כסף על הביטחון. צריך למגן את חיילי החי"ר נגד הקומנדו העיראקי. צריך עוד טנקים נגד ארסנל הטנקים הסורי האיום. ועוד מטוסים. ועוד טילים ארוכי טווח. וקרקע-קרקע וקרקע-אוויר. וגם מסוקים צריך. ומזל"טים. ומערכות הגנה נגד טילים. וצוללות וסטי"לים צריך. דבורים ודבורות ויתושים. סירות גומי צריך וגלגלי הצלה וגלשנים זעירים ללא טייס.

וצריך גם משהו נגד מסתננים. ונגד שב"חים. ונגד בקת"בים. נגד רוגטקות. וגם נגד ילדים שחושבים על רוגטקות. ובמיוחד צריך לשפוך כסף על הקטנים. אלה שעוד לא חשבו על רוגטקות, אבל, אם להסתמך במשהו על מסורת ישראלית מפוארת, "תאמינו לי, יבוא להם".

(ושמתם לב שלא אמרתי כלום על איום גרעיני, כן?)

כל זה עולה המון כסף. בטח מצדיק את ה-60 מיליארד שקל בשנה + תוספת + מענק קיצוץ + הטבות קיזוזים + רווחה, פנאן, משכורת 13 ופנסיה וקצבת שארים לאלמנות ובנים ושלישים וריבעים.

אבל זה עוד כלום, בעולם של ביבי, לא מספיק להרים חומות על גבולותינו ועל גבולות ערינו ומעטפות בלתי חדירות בשמיים ומיגון בלתי חדיר לכל חייל, חיילת ואזרח עובד צה"ל. זו רק ההתחלה. עכשיו יש סייבר. מה שאומר שבבפנוכו של כל מסך שעליו אתם קוראים בעברית יושב ערבי עם נרגילה ועם רצח בעיניים, ומחרב לכם את הניסיון לעלות שלב בקנדי קראש. וברור שכדי לעצור את זה צריך לשלם.

הנקודה השנייה שמעלה הבובה ביבי – זו שמרבית העיתונאים הכלכליים יתעכבו עליה – היא שאסור להגדיל את הוצאות הממשלה, כי "זו פשוט טעות ואין שום סיבה". הנימוק של ביבי כל כך משכנע, שאני מוכן להתערב שהוא התייעץ עם יאיר לפיד לפני שהחליט להתבטא בדיוק כך. תודו שזה מהדהד בדיוק כמו התשובה של יאיר לפיד לשאלה מדוע לא לאפשר לגליזציה של מריחואנה ("כי זה לא חוקי.")

חוץ מזה ביבי נגד מיסוי גבוה של בעלי הכנסה גבוהה ובכלל מציע לא להעלות את נטל המס (מה שמתנגש מעט עם מדיניות הממשלה, אבל, כאמור, רוב הזמן הוא צמח כך שזו לא באמת הממשלה שלו. רק לפעמים.)

הוא גאה במה שהשגנו, ביבי, אבל הוא מכוון לעוד ועוד צמיחה, ארבעה-חמישה אחוזים. זה מה שאנחנו צריכים על פי ביבי. זה ותחרות. כי "תחרות אמיתית מבטיחה חלחול של יתרונות המוצרים והשירותים לרמה של האזרח הפשוט, ודווקא לשכבות הנמוכות יותר שמוציאות הרבה כסף על צריכה. לכן, התחרות היא גם כלי כלכלי וגם כלי חברתי ראשון במעלה".

מרגישים את החלחול? תודו שאתם מרגישים את החלחול!

אתם חושבים שיש לביבי משהו להגיד על זה שחמישים אחוז מהשכירים בישראל מרוויחים פחות מ-6,500 שקל? ושעם הכסף הזה הם צריכים לקנות דירה במחיר של מיליון שקל בפריפריה ושני מיליון שקל באזורי הביקוש?

אתם חושבים שיש לביבי מה להגיד על זה שאולי האבטלה פה בשפל, אבל שבעים אחוז מהמשרות המוצעות במשק הן לברמניות, מלצרים, חדרניות ורצי קנקן בבתי מלון (וגם המשרות האלה זמניות או חלקיות. או גם וגם)? אתם חושבים שיש לו מה להגיד על המרחק ההולך וגדל בין השכר החציוני לבין השכר הממוצע, שאותו מושכת שכבה קצרה של מנהלים כלפי מעלה?

אתם חושבים שיש לביבי מה להגיד על שופטי ישראל וקציניה, שנהנים מפנסיות של מיליוני דולרים ומקצבאות שארים מופרכות, בעוד רובנו נאלץ להישען על מה שלביטוח הלאומי יהיה לתת בעוד עשר, עשרים ושלושים שנה?

אתם חושבים שלביבי יש מה יש להגיד על היעדר תחרות בבנקאות? בביטוח? בדלק? בקמעונאות? על הקרטלים הפרטיים והמונופולים הממשלתיים שמהם נהנית שכבה של אולי עשרה אחוז מהציבור?

לא. ביבי מדבר על הוצאות הממשלה שצריך לקצץ, ועל הוצאות הביטחון שצריך להגדיל. ועל החלחול של הצמיחה לשכבות החלשות. כי בעולם של ביבי, הכל הכל בסדר. עובדה, זו כבר הקדנציה השלישית שלו – והכל תמיד היה ככה. אז מה אם זה רק הולך ומחריף בשש או שבע השנים האחרונות? אז מה אם הפער בין גובה ההשתכרות לגובה המחיה הולך ומתרחב? אנחנו עדיין מצביעים לו ולסרג'נטים – הנץ וגנץ, או נפתלי ויאיר, איך שאתם לא רוצים לקרוא להם.

האמת היא, שלמרות שכל פעם שהוא מתעורר ראש הממשלה שלנו מדבר על איומים קיומיים, צריך לסלוח לו ולזכור שהוא צמח. וצמח לא יכול להבין. רק צמחים לא מרגישים שהאיום הקיומי הוא לא רובה, לא טנק, לא טיל, לא גרעין ולא בטיח. האיום הקיומי כאן. והוא מבריח מכאן את כל מי שיכול. ומה שיישאר כאן בקרוב, בעוד חמש או עשר או עשרים שנה, הוא כמה מיליונרים, מוקפים בהריסות החלום הציוני ובמרכז סייבר בעל שם עולמי.

זה ולקחי השואה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ido2267  ביום 6 בנובמבר 2013 בשעה 13:07

  לא היה שם בנאום איזה קטע שבו הוא מודה במפורש ששיחרר רוצחים כדי שיוכל להמשיך לבנות?

 • אליהו  ביום 6 בנובמבר 2013 בשעה 13:20

  אחד הפוסטים הטובים שלך

 • שמעון  ביום 6 בנובמבר 2013 בשעה 15:08

  הבעיה איננה כמה כול זה יעלה (בעיית היעילות),אלא עד כמה כול זה יעמוד במבחן התוצאה (אפקטיבית)וימלא את תפקידו. קרנות הפנסיה של אנשי הקבע לא יגנו עלינו, אלא אולי ממתקפה של קופות הפנסיה של אנשי הקבע הסורים. "כיפת ברזל ", לא תגן עלינו, ידענו מראש ועכשיו גם מתוצאותיה.. זו תהיה עוד גרוטאה, כמו השריון העתיק וחיל האוויר המיושן…מישהו עוד יתעשר בשוק הגרוטאות העולמי. אשר ליתר, זה אותו מוח ,אותן תובנות, של אנשי עסקים שמוכרים מדינה,טיפין טיפין, כי מחלקים מרוויחים יותר,מאשר מן השלם.
  דוגמת השואה,היא פנטסטית. מי שחוו אותה ,מסתלקים לאטם,חסרי כול. מבוגרים, עליהם זו נמאסה. מי שנותר "בעל עניין" הם ילדי הגן….בלי התמונות…כי דמיונם של בני 5 ו6 מפותח דיו, על מנת לצייר לו תמונות צבעוניות משלו ל"סיפורי השואה לילדים".
  אבל , פרט ל315 שלך,היתר כבר ממילא מתאבדים. הם בחרו בעושי המעשים…ויבחרו בהם גם בכול הזדמנות נוספת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: